Kurs pedicure

kurs pedicure

Jak wygląda kurs pedicure?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się kurs pedicure. Jest to zabieg, którego celem jest pielęgnacja stóp oraz paznokci.

Profesjonalny pedicure jest wykonywany przez wykwalifikowany personel, ale warto mieć na uwadze, że można go wykonać również w warunkach domowych.

Czym jest pedicure?

Oczekiwania klienta mają główny wpływ na rodzaj oraz formę tego zabiegu. Osoby, które chcą poprawić kondycję skóry szorstkiej i suchej dosyć często decydują się na taki zabieg.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że można w ten sposób poprawić również ogólny wygląd skóry stóp. Szybka diagnostyka stóp jest polecana przed przeprowadzeniem pedicure. Można w ten sposób łatwo ocenić ich stan.

Osoby, które mają nieuregulowaną cukrzycę lub cierpią na grzybicę stóp powinny raczej zrezygnować z pedicure lub przynajmniej zachować szczególną ostrożność.

Najlepiej korzystać z usług renomowanych gabinetów kosmetycznych, które cieszą się dobrą opinią i wiele lat działają na rynku.

Przeciwwskazaniem są także stany zapalne na skóry piętach lub brodawki. Praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym można wykonać klasyczny pedicure. Kobiety z reguły wykonują go w sezonie letnim, ponieważ wtedy stopy są zazwyczaj odsłonięte.

Warto mieć na uwadze, że również coraz więcej mężczyzn decyduje się na taki zabieg.

Prezentuje się to dobrze przede wszystkim dobrze pod względem wizualnym. Pedicure to nie tylko nadanie pożądanego kształtu paznokciom, ale również zmycie starego lakieru.

Na samym końcu trzeba jeszcze pomalować paznokcie specjalnym lakierem oraz nałożyć odpowiednią odżywkę. W ten sposób można utrwalić efekt, który utrzyma się naprawdę długo.

Na uwagę zasługuje także rozszerzona wersja pedicure. Obejmuje ona także dokładną pielęgnację skóry stóp, która polega na użyciu specjalnych maseczek oraz wykonaniu peelingu stóp.

Na koniec trzeba jeszcze usunąć zrogowaciały naskórek z pięt oraz podeszwy.

Masaż stóp

Delikatny masaż stóp powinien być zwieńczeniem idealnego pedicure. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa pedicure hybrydowy.

Z reguły wykonywany jest on latem, ponieważ wtedy kobiety używają delikatnych sandałków, które są lekkie i wygodne. Warto dodać, że odkrywają one również stopy, dlatego skóra powinna być zadbana.

Głównym celem pedicure hybrydowego jest oczywiście usunięcie martwego naskórka oraz minimalne opiłowanie paznokci.

Chodzi przede wszystkim o to, żeby nadać paznokciom właściwy kształt. Nie jest to łatwe, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Później paznokcie malowane są specjalnym żelowym lakierem, a następnie używa się lampy UV do utwardzenia wszystkiego.

Na koniec płytkę maluje się nabłyszczającą odżywką, która też jest utwardzana promieniami UV. Nawet przez trzy lub cztery tygodnie można się cieszyć zabiegiem pedicure hybrydowego. Niestety po tym czasie może pojawić się nieestetyczny odrost na płytce, który lepiej usunąć.

Sprawdź ciekawe portale:

Płytka paznokcia

Płytki paznokcia nie da się zniszczyć, jeżeli zabieg nakładania hybrydy został wykonany prawidłowo. Ludziom, u których występują zmiany chorobowe w obrębie stóp zaleca się pedicure leczniczy.

Polega się go osobom, których stopy są wyjątkowo zaniedbane. Pękające pięty, odciski, halluksy oraz wrastające paznokcie to tylko niektóre przykłady.

Specjalistą o choroby stóp jest podolog i to jego najpierw trzeba odwiedzić. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nie jest to wykwalifikowany lekarz, ale posiada niezwykle dużą wiedzę, która może pomóc w postawieniu diagnozy.

Ma on również do dyspozycji odpowiednie narzędzia. Trzeba pamiętać, że płytki paznokci należy regularnie obcinać oraz piłować.

Podolog zajmuje się także oczyszczaniem wałów paznokciowych. Pedicure leczniczy powinien być wykonywany profilaktycznie u sportowców, osób otyłych, a także osób, które noszą niewygodne obuwie.W zależności od potrzeby może być on przeprowadzany nawet co cztery do sześciu tygodni. Pielęgnacja stóp może być naprawdę problematyczna, dlatego niektórym osobom sprawia pewne trudności.

Czym jest pedicure?

Pedicure to przede wszystkim nauka o pielęgnacji i ozdabianiu paznokci, ale nie można pomijać kwestii pielęgnacji skóry stóp. Informacji na temat usuwania odcisków, wrastających paznokci oraz nagniotków można dowiedzieć się na kursach pedicure.

Dużym problemem jest także stopa cukrzycowa, która objawia się u coraz większej liczby ludzi. Ważna jest też opieka nad osobą chorą na grzybicę stóp.

Warto sobie uświadomić, że kurs pedicure jest doskonałym przygotowaniem do zawodu i pracy z prawdziwymi pacjentami. Ważne jest rozpoznanie choroby i postawienie właściwej diagnozy. Bardzo popularną przypadłością wśród ludzi są wrastające i wykręcające się paznokcie. Niestety bardzo ciężko jest je wyeliminować, zwłaszcza jeżeli stosujemy nieodpowiednie buty.

Osoby, które chcą podwyższyć swoje kwalifikacje powinny koniecznie zapisać się na kurs pedicure. Takie kursy organizowane są w całej Polsce, dlatego dostęp do nich jest powszechny. Ceny również nie są wygórowane, dlatego każdy może z tego korzystać. Jest to szczególnie przydatne osobom cierpiącym na ostrogi piętowe oraz paliczki.

×