Szkolenia dla przedsiębiorców (platforma szkoleniowa efektywnej przedsiębiorczości)


Szkolenia dla przedsiębiorców

Czy szkolenia dla przedsiębiorców pomagają prowadzić biznes?

Przedsiębiorcy to osoby, na których barkach spoczywają losy gospodarki.

To od ich kompetencji, otwarcia na innowacje i chęci rozwoju zależy to, ile osób znajdzie zatrudnienie i jakie środki trafią do budżetu państwa.

Szkolenia dla przedsiębiorców pomagają im w prowadzeniu firmy i pozwalają rozwijać biznes. Sprawdź, z jakich szkoleń mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w Polsce.

Szkolenia dla początkujących

Poruszanie się po świecie biznesu wymaga posiadania wielu kompetencji i umiejętności. Młodzi przedsiębiorcy mogą skorzystać ze szkoleń, podczas których dowiedzą się, jak założyć biznes, czy napisać biznesplan, by otrzymać dofinansowanie.

Podczas szkoleń dla przedsiębiorców poznają podstawy księgowości i zarządzania. Dowiedzą się także, gdzie szukać informacji na temat zmian w zakresie przepisów i jakie strony internetowe śledzić na bieżąco.

Szkolenia z zakresu prawa

Niektóre przepisy pozostają niezmienne od lat, większość ustaw jest jednak poprawiania i nowelizowana. Przedsiębiorcy muszą na bieżąco śledzić zmiany, które dotyczą ich branży.

Co więcej, muszą o planowanych zmianach w prawie dowiedzieć się najszybciej, jak to tylko możliwe, by dostosować swój biznes do nowych przepisów.

Dzięki szkoleniom poznają prawo i uczą się je interpretować. To szczególnie ważne, jeśli przekształcenia dotyczą tak dużych obszarów, jak podatki, czy prawo pracy. Przedsiębiorcy korzystający ze szkoleń mogą lepiej przygotować swoje biznesy na nadchodzące zmiany.

Szkolenia z nowych technologii

Ostatnie trzy lata pokazały, że na rynku najlepiej poradziły sobie te firmy, które już funkcjonowały w wirtualnej rzeczywistości, albo szybko udało im się do niej przenieść.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze szkoleń, podczas których nauczą się prowadzić stronę internetową albo firmowy profil w mediach społecznościowych. Jeśli firmie uda się zaistnieć w Internecie, będzie on dla niej świetnym miejscem na reklamę i budowanie wizerunku.

Dzięki szkoleniom z zakresu kompetencji cyfrowych można uprościć niektóre firmowe procesy, np. te związane z prowadzeniem księgowości i wystawianiem faktur w formie elektronicznej.

Cyfryzacja firmy powoli staje się koniecznością, a kursy pomagają przedsiębiorcom odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Szkolenia dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają innych

Znalezienie kompetentnego i lojalnego pracownika nie jest proste.

Rekrutacja rozpoczyna się wraz z napisaniem ogłoszenia, na które odpowiadać będą zainteresowani. Nawet do prostych prac, które nie wymagają specjalistycznych umiejętności, warto zatrudniać osoby, które będą rzetelne i zdecydują się na długotrwałą współpracę.

Podczas szkoleń z zakresu HR przedsiębiorcy dowiadują się, jak wygląda proces rekrutacji i jak skutecznie go poprowadzić.

Każdemu właścicielowi firmy zależy na tym, by fluktuacja wśród załogi była niewielka.

Profesjonalna rekrutacja pomaga zbudować silny i kompetentny zespół. To oszczędność czasu i pieniędzy dla każdego biznesmena.

Dla przedsiębiorcy jako pracodawcy ważne powinno być również to, by w sposób jednoznaczny i sprawiedliwy oceniać podwładnych. Podczas szkoleń może nauczyć się, co brać pod uwagę przy ocenie rocznej pracownika i jak dzięki temu narzędziu motywować swoją załogę do podnoszenia kompetencji.

Szkolenia finansowe

Warunkiem powodzenia w biznesie jest płynne poruszanie się po świecie takich pojęć, jak przychód, dochód, czy koszty. Każdy przedsiębiorca dysponuje określonym budżetem, którego nie może przekroczyć.

Odpowiednie zaplanowanie firmowych środków pozwala na oszczędności i rozwój.

To ważne, by przedsiębiorca wiedział, w jaki sposób finansować działalność firmy i jak korzystać z takich narzędzi, jak kredyt obrotowy, czy faktoring.

Biznesmen może oczywiście korzystać z porad świadczonych przez biura księgowe, czy doradców podatkowych, ale minimalna wiedza z zakresu ekonomii pomoże mu uporządkować firmowe środki i podejmować właściwe decyzje dotyczące ich wydatkowania.

Szkolenia z zakresu rozwoju i psychologii

Osoby, które prowadzą biznes, narażone są na stres i nerwy. Są świadome odpowiedzialności, która na nich spoczywa i wiedzą, że własna firma to praca przez wiele godzin na dobę.

Dzięki szkoleniom miękkim mogą nauczyć się, jak opanować napięcie i znaleźć sposób na relaks. Poznają też sposoby na to, jak działać odważnie i pozbyć się strachu przed podejmowaniem decyzji.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w stresie, narażeni są na wypalenie zawodowe i przepracowanie. Jeśli nauczą się, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, będą w stanie obronić się przed skutkami przewlekłego stresu.

Jak szukać szkoleń dla przedsiębiorców?

Wiele szkoleń dostępnych jest online. Sporo z nich, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, oferuje Polska Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości. Są bezpłatne i mogą stać się pretekstem do dalszych poszukiwań, np. w biznesowej literaturze.

Szkolenia organizują również prywatne firmy oraz uczelnie wyższe.

Wiele szkoleń ma związek z programami, które służą dofinansowywaniu działalności przedsiębiorstw. Warto śledzić stronę internetową właściwego urzędu gminy albo miasta, ponieważ sporo szkoleń organizowanych jest za ich pośrednictwem.

metody płatności za kurs
×