Szkolenia dedykowane dla firm i osób indywidualnych


szkolenia dedykowane

Szkolenia dedykowane dla firm i osób indywidualnych

W dzisiejszych czasach firmy stawiają na szkolenia dedykowane, które wykazują się sporą skutecznością.

Mowa tutaj o takim szkoleniu, które skierowane jest dla grupy pracowników z instytucji zamawiającego.

Jak wyglądają szkolenia dedykowane?

Okazuje się, że takie szkolenie może mieć program dostosowany do potrzeb konkretnych użytkowników.

Ponadto nierzadko organizowane jest ono w siedzibie osoby zamawiającej. Termin ustalany jest wspólnie. W Polsce istnieje wiele firm, które świadczą szkolenia dedykowane.

Przeważnie mają one wymóg minimalnej liczby uczestników. Najczęściej wynosi to dziesięć-piętnaście osób.

Warto zaznaczyć, że w przypadku szkoleń realizowanych w siedzibie zamawiającego przygotowanie sali stoi po jego stronie. To samo tyczy się sprzętu komputerowego oraz dostępu do sieci.

Dlaczego szkolenia dedykowane zyskują na popularności?

Warto najpierw powiedzieć o tym, że potrzeby szkoleniowe każdej organizacji są nieco odmienne.

Przeważnie zależą od szeregu uwarunkowań nie tylko zewnętrznych, ale też wewnętrznych.

Z tego powodu opierając się na informacjach udzielonych przez pracowników danej organizacji, firma organizująca szkolenia dedykowane jest w stanie przygotować, a następnie zrealizować specjalnie przygotowany kurs, który odpowiada indywidualnym potrzebom.

Warto też dodać, że program szkoleń dedykowanych polega też na dostosowaniu szkolenia do bieżących potrzeb klienta. Celem jest też zorganizowanie szkolenia w dogodnym miejscu, czasie, a także harmonogramie.

Dzięki temu można zagwarantować efektywność procesu edukacji, ale też najwyższą jego skuteczność.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w czasie konstruowania dedykowanego programu szkoleniowego przed decyzją o jego zakresie oraz formie, możliwe jest też dopasowanie jego kosztu do możliwości klienta.

Jakie są korzyści ze szkolenia dedykowanego?

Jeśli mowa o korzyściach wynikających z dedykowanego szkolenia to trzeba wymienić to, że cały program jest dostosowany pod zamawiającego i lepiej rozwiązuje problemy w organizacji niż kursy „dla każdego”.

W takim przypadku koszt jednostkowy jest zawsze niski. Dodatkowo kurs indywidualny można dopasowywać do potrzeb oraz specyfiki branży.

Dzięki temu można skupić uwagę na konkretnych, specyficznych problemach danej niszy czy firmy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że przeważnie nie występują koszty delegacji dla pracowników, bowiem sala oraz catering zawsze zapewniony jest na miejscu.

Z tego powodu szkolenia dedykowane są niezwykle popularne nie tylko w naszym kraju, ale również z wielu innych.

Niestety problemem takich szkoleń jest fakt związany z nadmierną ilością kształconych osób. Jest tak, ponieważ kandydaci kierowani są na szkolenie i przeważnie nie mają przygotowanych wcześniej wytycznych jak się nastawić.

Dodatkowo wiele szkoleń dedykowanych opiera się o realizację projektu na temat konkretnie wskazanego problemu biznesowego w działalności gospodarczej.

Innym problemem jest ten, który związany jest z zarządzaniem portfelem projektu. Nawet w przypadku, gdy szkolenie dedykowany jest tylko dla najlepszych pracowników i udało się każdej osobie przydzielić realny problem biznesowy, to efektów może nie być w przypadku, kiedy nie zapewnimy takowym pracownikom dobrego wsparcia.

W praktyce oznacza to wzięcie przez ważnego pracownika odpowiedzialności za zarządzanie portfelem danego projektu. Przeważnie ciężko znaleźć do tego zadania chętnych. Takie zadanie bardzo często zrzucane jest na liderów.

Szkolenie indywidualne tylko u nas!

W Polsce istnieją renomowane firmy, które przeprowadzają szkolenia dedykowane. Zostały one spersonalizowane pod profil przedsiębiorstwa. W ten sposób można dopasować program maksymalnie do danej firmy oraz jej potrzeb.

Liczy się maksymalny zakres, który odpowiada wymaganiom uczestników szkolenia.

Należy zaznaczyć, że szkolenia dedykowane mogą odbywać się nie tylko w formie stacjonarnej, ale też jako warsztaty online, które są niesamowicie popularne obecnie, zwłaszcza w dobie po pandemii COV-19, która zmieniła świat marketingu online.

Okazuje się, że program wszystkich takowych szkoleń zawiera indywidualny plan działania, który został dostosowany do konkretnych potrzeb.

Szkolenia skrojone pod Twoje potrzeby

Uczestnicy szkolenia mogą liczyć też na wszelkie materiał dydaktyczne, które ułatwiają zdobycie wymaganej wiedzy.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, że przed rozpoczęciem szkolenia każdy kursant otrzyma ankietę preszkoleniową, która pozwala ułożyć spersonalizowany program, który został dostosowany do potrzeb całego kursu.

Oprócz tego przygotowywane są konspekty oraz materiały szkoleniowe czy pliki z ćwiczeniami, co jest bardzo istotne. Warto też zwrócić uwagę na to, że w czasie szkolenia dedykowanego uczestnicy mogą liczyć na realizację indywidualnego, wcześniej zaakceptowanego przez przedsiębiorstwo programu, który został oparty na przykładach z wykonywania codziennej pracy.

Oprócz tego po zakończeniu szkolenia przygotowywany jest raport, który ocenia efekty przeprowadzonego kursu.

Już wiesz jaką firmę wybierzesz?

Najlepiej postawić na taką, która jest sprawdzona oraz renomowana, bowiem liczy się przede wszystkim jakość tego typu szkoleń.

Jeśli mowa o kosztach, różnią się one w zależności od regionu oraz danej firmy.

metody płatności za kurs
×