Kursy internetowe, czyli najpopularniejsze szkolenia online (Czym są i jakie warto)


Kursy internetowe

Kursy internetowe, czyli najpopularniejsze szkolenia online (Czym są i jakie warto)

Więc co to jest kurs internetowy? Poniżej krótka definicja:
Według słownika kurs to seria wykładów lub lekcji na dany temat, prowadzących do egzaminu lub kwalifikacji. Termin stał się popularny w XIX wieku i pochodzi od łacińskiego słowa cursus, które zawiera ideę czegoś, co działa lub płynie. Co jest bardzo związane z działaniem kursu internetowego online: ponieważ istnieje program nauczania lub plan nauki, którego musisz przestrzegać, aby ukończyć szkolenie.

Uczestnictwo w kursie internetowy dziś a przed erą online– krótka historia

Zwykle, gdy ktoś mówił „Idę na kurs”, od razu myślałeś, że ktoś co tydzień lub przynajmniej regularnie jeździ w określone miejsce, aby się czegoś nauczyć.
Były pewne wyjątki, kiedy można było zapisać się na kurs pocztą lub korespondencyjnie. Mogłeś zgłosić się na kurs i wysłać zgłoszenie pocztą, uiścić opłatę za kurs, regularnie dostarczać materiały informacyjne lub książki do domu i odesłać swoje zadania po ich ukończeniu.
Materiał był tworzony przez ekspertów w tej dziedzinie, osoby z doświadczeniem, które mogły zostać zatwierdzone do publikacji przez wydawnictwo.

Współczesny świat kursów internetowych

Potem powstał Internet. Teraz możesz dowiedzieć się wszystkiego i wszędzie. Obecnie dostępnych jest więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Badania pokazują, że ludzie pytają Google o rzeczy, których nigdy nie odważyliby się powiedzieć lub zapytać nikogo w świecie realnym.
I najbardziej niesamowita część: każdy może mieć głos. Wraz z pojawieniem się blogów i mediów społecznościowych każda osoba może publikować swoje opinie i przemyślenia na określony temat. Każdy może zostać ekspertem w każdej dziedzinie.
W rzeczywistości, przy tak dużej ilości informacji na każdy temat dostępnych w Internecie, niektórzy ludzie zaczynają nawet kwestionować przydatność wzięcia udziału w długim kursie uniwersyteckim lub szkoleniu pracowników.
Czy przy tej lawinie łatwo dostępnych informacji nadal istnieje zapotrzebowanie na zorganizowane materiały edukacyjne, takie jak kursy stacjonarne?

Zapotrzebowanie na treści wysokiej jakości

Przy coraz większej liczbie osób i dostępnych stron internetowych, trudno jest wiedzieć, czemu można zaufać, co jest tylko propozycją sprzedaży, a co faktycznie wiarygodnymi informacjami. Ludzie wciąż szukają informacji, ale bardziej interesują ich treści, które są wiarygodne, pochodzą z wiarygodnych źródeł i, co najważniejsze, mogą dodać wartość do ich życia (osobistego i zawodowego).
Tak więc nadal istnieje zapotrzebowanie na treści z wiarygodnych źródeł.
Na przykład: chociaż firmy i organizacje są świadome faktu, że ich pracownicy wyszukują swoją pracę online, nadal istnieje zapotrzebowanie na zorganizowane treści, które można łatwo przejrzeć i wykorzystać jako odniesienie.
Firmy wiedzą, że w przypadku niektórych tematów nadal są najlepszym źródłem szkoleń, jeśli chodzi o tajniki organizacji. Stare metody szkolenia pracowników dla firm i organizacji są kosztowne i czasochłonne, ale mimo to wiele firm chce przejąć kontrolę nad procesem uczenia się swoich pracowników. Aby uniknąć kosztów, wielu zaczęło udostępniać swoim pracownikom pliki PDF, filmy i wiadomości e-mail w ramach szkolenia online.

Kurs internetowy w formie online

Kursy online to nowoczesna wersja kursów: możesz tworzyć i udostępniać treści edukacyjne w zorganizowany sposób, który pozwala użytkownikom na postęp w zrozumieniu określonego tematu. Składa się zasadniczo z programu nauczania lub planu studiów, zorganizowanego w jednostki. Kursy online mogą zawierać filmy, obrazy, tekst i hiperłącza. Możesz je łatwo udostępnić za pomocą linka lub wysłać e-mail z zaproszeniem do użytkowników.

Konfigurowanie kursów internetowych

Systemy zarządzania nauczaniem (LMS) umożliwiają tworzenie kursów online i udostępnianie ich odbiorcom. Dzięki temu możesz również śledzić swoich użytkowników i analizować ich wyniki i statystyki.

Czym są kursy internetowe

Kursy internetowe to zajęcia online prowadzone przez Internet. Zazwyczaj są one prowadzone za pomocą systemu zarządzania nauką (learning management system), w którym studenci mogą przeglądać program nauczania i postępy w nauce, a także komunikować się z innymi studentami i instruktorem kursu.
Zajęcia online odbywają się na ogół we własnym tempie, co pozwala na większą elastyczność w wykonywaniu zajęć. Niektóre przykłady kursów online to MOOC (Massive Open Online Courses), opracowane przez różne organizacje. Wiele tradycyjnych uniwersytetów oferuje kursy online, a także firm szkoleniowo-doradczych, jak na przykład nasza RS holding UniqueSEO.

Istnieje wiele rodzajów kursów internetowych:

  • kursy internetowe z certyfikatem
  • bezpłatny kurs internetowy (Darmowy)
  • akredytowane szkolenie
  • i inne

Kursy przez internet dają szansę, że każdy uczestnik ma szanse aby kompetencja której chce się nauczyć a także umiejętności w zakresie pożądanych technik mogły być przyswojone we własnym tempie bez konieczności tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy. Zapraszamy na nasze szkolenia internetowe!

×