Kurs biznesowy -szkolenia biznes i marketing


kurs biznesowy

Kursy biznesowe dla przedsiębiorców

Zanim zdecydujesz się postawić wszystko na jedną kartę i założyć własny biznes, sprawdź, jak podnieść własne kompetencje, by nowe życie na swoim okazało się strzałem w dziesiątkę.

Nie każdy rodzi się z żyłką interesów i nie każdemu się powiedzie.

Chyba już wiesz co mam na myśli: kurs biznesowy.

Wielu rzeczy można się jednak nauczyć na naszych kursach biznesowych. Ich lista jest naprawdę imponująca, a wiele z nich jest darmowa lub nie kosztuje wiele. Sprawdź, spośród czego możesz wybrać, jeśli chcesz świadomie rozwijać własną działalność.

Kurs biznesowy dla początkujących

Jeżeli nigdy nie prowadziłeś własnej działalności i wszystko co wiesz, to fakt, że będziesz mieć NIP i REGON, powinieneś zacząć od kursu biznesowego dla osób początkujących.

W trakcie szkolenia dowiesz się, jak założyć działalność gospodarczą i czy lepiej, by była to jednoosobowa firma, czy spółka. Od tego będzie zależeć forma opodatkowania i rozliczania się z urzędem skarbowym.

Na kursie dla początkujących nauczysz się pisać biznesplan, planować pracę w firmie i delegować zadania. Dowiesz się też, w jaki sposób i kiedy musisz odprowadzać podatki.

I jeśli to wszystko nie sprawi, że jednak zapragniesz do końca życia pozostać na etacie, możesz zacząć kompletować niezbędną dokumentację.

Kurs biznesowy dla zaawansowanych

Wtedy gdy już jesteś przedsiębiorcą, na pewno wiesz, ile wyzwań stoi przed osobą zajmującą się biznesem.

Łatwiej też jest ci określić, jakie kompetencje są ci potrzebne, aby rozwijać swoją działalność. Skorzystaj z kursów, które pomogą ci dostosować firmę do zmieniającego się rynku i potrzeb klientów.

Wybierz kurs, na którym nauczysz się działać w mediach społecznościowych.

Prowadzenie firmowego profilu na LinkedIn, czy Instagramie nie jest trudne, ale warto poznać podstawy, by czas spędzony w internecie nie był zmarnowany.

Dzięki szkoleniom dowiesz się, jak technicznie działają portale społecznościowe i jak zaplanować publikację treści. Nauczysz się pozyskiwać obserwatorów, by potem zamienić ich w klientów.

Możesz także zdecydować się na kurs, który pomoże ci lepiej planować wydatki i lokować firmowe środki.

Sprawdzisz w ten sposób, gdzie szukać przychodów, a gdzie postarać się o oszczędności. Finansowe kompetencje to coś, w co nieustannie powinieneś inwestować.

Pozwolą ci zoptymalizować sytuację ekonomiczną w firmie i przetrwać w czasach kryzysu, gdy ten się pojawi.

Jeśli rekrutujesz pracowników, wybierz kurs, na którym dowiesz się, jak pisać ogłoszenia, a potem przeprowadzać rozmowy z kandydatami. To szkolenie, które pomoże ci uniknąć błędów podczas kompletowania zespołu.

Ponadto dzięki niemu możesz także dowiedzieć się, jak powinna wyglądać komunikacja w zespole i jak w ogóle zbudować dobry zespół.

Kurs umiejętności miękkich

W biznesie musisz nieustannie się rozwijać, bo inaczej będziesz się cofać.

Nie: stać w miejscu, a cofać się, bo świat biznesu jest w ciągłym ruchu. Zainwestuj w kurs biznesowy, który pomoże ci rozwinąć swoje umiejętności miękkie. Dopasuj go do działalności, którą chcesz się zająć albo już prowadzisz.

Jeżeli często masz kontakt z innymi ludźmi, wybierz negocjacje i asertywność.

To pomoże ci w trudnych rozmowach z klientami. Możesz też znaleźć szkolenia o tym, jak podnosić swoje kompetencje sprzedażowe albo menadżerskie. Wszystko zależy od tego, czy będziesz budować zespół, czy pracujesz samodzielnie.

Swoje umiejętności miękkie możesz też budować podczas spotkań coachingowych albo w ramach mastermindu.

Zarówno jedno, jak i drugie, pomoże ci w samorozwoju i spojrzeniu z dystansem na to, co dzieje się wokół ciebie.

Dzięki motywacyjnym spotkaniom możesz wznieść swój biznes na zupełnie inny poziom. Czasem jest tak, że wiesz, jak usprawnić działanie swojej firmy, ale masz problem z prokrastynacją i nie potrafisz się za to zabrać.

Dzięki wsparciu innej osoby będzie ci łatwiej.

Ucz się na (cudzych) błędach

Spotykaj się z ludźmi z biznesowych kręgów. Bierz udział w konferencjach dla przedsiębiorców, rozmawiaj z tymi, którzy też prowadzą firmę. Dzięki takiej wymianie doświadczeń możesz nie tylko uniknąć paru błędów, ale również zainspirować się i znaleźć biznesowego partnera.

Uczenie się przez doświadczenie będzie równie skuteczne, co wiedza teoretyczna przekazywana w czasie kursu biznesowego. Jeśli znajdziesz ludzi, którzy chcą dzielić się tym doświadczeniem, korzystaj z zasobów, które ci oferują.

Możesz uczestniczyć w webinarach, słuchać podcastów albo po prostu obserwować działalność innych biznesmenów. Jeśli dobrze poszukasz, przekonasz się, jak wielu z nich opowiada o kulisach swojej działalności w mediach społecznościowych lub wywiadach.

Gdzie szukać kursów biznesowych?

Oczywiście u Nas!

Poza tym informacji na temat kursów biznesowych możesz szukać na stronach uczelni wyższych. Wiele z nich, zwłaszcza tych związanych z biznesem, oferuje szkolenia podnoszące kompetencje przedsiębiorców. Tam znajdziesz też informacje o otwartych wykładach, które mogą być dla ciebie interesujące.

W internecie również dostępnych jest sporo szkoleń, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. W wielu wypadkach samo szkolenie nic nie kosztuje, a zapłacić należy dopiero za certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności, czy sam udział w szkoleniu.

Kursy biznesowe dostępne są także w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz w Polskim Funduszu Rozwoju.

Prowadząc własną działalność, będziesz mieć lub już masz sporo na głowie. Znajdź jednak czas na to, by się kształcić i rozwijać. To pomoże ci być lepszym przedsiębiorcą i sprawniej działać w biznesie.

metody płatności za kurs
×