Darmowe szkolenia online, bezpłatne kursy


Darmowe szkolenia online

Darmowe szkolenia online, bezpłatne kursy

Jeśli chodzi o naukę online w edukacji, model był dość prosty – do początku XXI wieku edukacja odbywała się w klasie pełnej uczniów z nauczycielem, który prowadził ten proces. Fizyczna obecność była oczywista, a każdy inny rodzaj uczenia się był w najlepszym razie wątpliwy. Potem pojawił się internet, a reszta to już historia.
E-learning to dynamicznie rozwijająca się branża, której efekty możemy prześledzić od lat 80., a nawet znacznie wcześniej (w formie nauczania na odległość i kursów telewizyjnych) – o tym w dalszej części tego artykułu.

Darmowe kursy online

Teraz, gdy dostępne są niedrogie rozwiązania e-learningowe zarówno dla posiadaczy komputerów, smartfonów jak i Internetu, wystarczy dobre narzędzie e-learningowe, aby ułatwić edukację praktycznie z dowolnego miejsca. Technologia rozwinęła się tak bardzo, że przepaść geograficzna jest wypełniana za pomocą narzędzi, które sprawiają, że czujesz się jak w klasie. Darmowe szkolenia online oferują możliwość udostępniania materiałów we wszelkiego rodzaju formatach, takich jak filmy, pokazy slajdów, dokumenty tekstowe i pliki PDF. Użytkownicy mogą również prowadzić webinary (zajęcia online na żywo) oraz komunikować się z profesorami za pośrednictwem czatów i forów dyskusyjnych.

Istnieje mnóstwo różnych systemów e-learningowych (zwanych też systemami zarządzania nauczaniem lub w skrócie LMS) i metodami, które umożliwiają prowadzenie kursów. Za pomocą odpowiedniego narzędzia można zautomatyzować różne procesy, takie jak darmowe szkolenia online z ustalonymi materiałami i automatycznie oznaczane testy. E-learning to niedrogie (i często bezpłatne) rozwiązanie, które zapewnia uczącym się możliwość dopasowania uczenia się do ich stylu życia, skutecznie pozwalając nawet najbardziej zapracowanym osobom na dalszą karierę i zdobycie nowych kwalifikacji.
Niektóre z najważniejszych zmian w edukacji miały miejsce od czasu uruchomienia internetu. W dzisiejszych czasach uczniowie są dobrze zorientowani w korzystaniu ze smartfonów, wiadomości tekstowych i korzystania z Internetu, więc uczestnictwo i prowadzenie szkolenia online stało się prostą sprawą. Media społecznościowe i różne inne środki komunikacji online umożliwiają uczniom utrzymywanie kontaktu i dyskutowanie o sprawach związanych z kursem, zapewniając jednocześnie poczucie wspólnoty.

W szybko zmieniającym się świecie e-learningu dostępne technologie, które sprawiają, że kurs jest nowy i ekscytujący, ciągle się zmieniają, a treść darmowego szkolenia może i powinna być szybko aktualizowana, aby zapewnić uczniom najświeższe informacje. Jest to szczególnie ważne, jeśli szkolenie e-learningowe jest oferowane pracownikom w sektorze, w którym bycie na bieżąco z wydarzeniami w branży ma ogromne znaczenie. Jest to jeden z powodów, dla których wiele firm oferuje obecnie darmowe szkolenia online za pośrednictwem e-learningu – inne powody to niskie koszty i możliwość uczenia się przez pracowników we własnym czasie i miejscu.

Czym są darmowe szkolenia online

Bezpłatne szkolenie online (nazywane często także jako webinaria, webinarium, seminarium internetowym, e-learningi, czy konferencja przez internet) jest coraz chętniej wybieraną formą nauczania i kształcenia. Charakterystyczne dla tej formy szkoleniowej jest również to, że jest prowadzona z pomocą łatwych w obsłudze urządzeń elektronicznych z dostępem do Internetu.

Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjna nauka jest droga, zajmuje dużo czasu, a wyniki mogą się różnić. Znaczenie e-learningu jest teraz faktem i może zaoferować alternatywę, która jest znacznie szybsza, tańsza i potencjalnie lepsza.

×